Chrońmy przed słońcem główki naszych dzieci

Lato w pełni, wakacje trwają. W słoneczne dni chętnie wypoczywamy z naszymi pociechami w plenerze, zwiedzamy ciekawe okolice bliskie i bardzo dalekie, wędrujemy po górach, leniuchujemy na plaży lub spędzamy czas w pobliskim parku.

W upalne, słoneczne dni ubieramy dzieci w lekki, komfortowy strój pozwalający przetrwać gorący czas. Zdecydowanie powinniśmy również pamiętać o ochronie główki przed promieniami słonecznymi.

Chronimy w ten sposób dzieciaczki przed udarem słonecznym, poparzeniami delikatnej skóry twarzy i karku, niwelujemy też szkodliwy wpływ promieniowania ultrafioletowego na skórę.

Należy także pamiętać o szkodliwym wpływie słońca na wzrok. W słoneczny dzień do oczu dociera dziesięć razy więcej światła, niż jest to potrzebne do prawidłowego widzenia. Długotrwałe narażanie oczu na silne działanie słońca może prowadzić w konsekwencji do zaburzeń widzenia.

Do wyboru, do koloru

Nie trzeba więc namawiać do korzystania z nakrycia głowy, zwłaszcza, że wybór tej części garderoby mamy ogromny. Różnorodność stylu, fasonów, tkanin i kolorów sprawia, że nasze dzieci na pewno chętnie wybiorą coś dla siebie i nie będą stawiać oporu przed założeniem czapki czy kapelusika, gdy z nieba leje się żar.

Kapelusik

Największą ochronę daje kapelusik, który najczęściej noszony jest przez dziewczynki oraz małe dzieci płci obojga. Podstawą kapelusika przeciwsłonecznego jest szerokie rondo, które ochroni przed słońcem twarz oraz szyję. Im szersze rondo tym ochrona lepsza. Taki krój kapelusza przeciwsłonecznego sprawia, że jest to nakrycie głowy chroniące przez promieniami słońca o wiele skuteczniejsze, niż czapki z daszkiem.

Czapka

Tak, czapki chronią już tylko czoło i oczy, natomiast nie rzucają cienia na uszy i szyję. Aczkolwiek bywają czapki, które mają również doszytą ochronę karku. Z tą doszywką czy bez czapka z daszkiem również spełnia ochronną rolę, zwłaszcza nieco starszych dzieci, które wolą właśnie takie okrycie głowy.

czapka letniaDziecko im starsze, tym mocniej demonstruje swoje upodobania i czasem warto pójść na kompromis – tylko tak czasem możemy być pewni, że dziecko po wyjściu z domu nie wciśnie nielubianego okrycia głowy do plecaka. Lepsza czapka z daszkiem na głowie, niż kapelusik w kieszeni. Prawda?

Chustka

Kolejna opcja to przewiewna bandamka czy chustka na głowę, koniecznie w jasnym, najlepiej białym kolorze, który odbija promienie słoneczne, a tym samym chroni główkę przez przegrzaniem. Można ją szybko związać na karku i gotowe.

W sklepach są też w sprzedaży chustki nieco bardziej wymyślne, odpowiednio zszyte, tworząc rodzaj czapeczki zawiązywanej z tyłu. Nasz maluch z chustką na główce może bezpiecznie wypoczywać w plenerze, lepiąc na przykład babki w piaskownicy.

Nie ważne co, ważne, aby w ogóle

Reasumując, czy stylowy kapelusik, czy zwykła chusta, ważne, aby głowa naszego dzieciaka była zawsze chroniona przed promieniami słońca, zwłaszcza w godzinach, gdy operuje najmocniej i jest najmniej bezpieczne dla dobrego samopoczucia a nawet zdrowia.


Zostaw komentarz, uwagę, myśl...

dźwirzyno noclegi

dźwirzyno tanie noclegi w centrum baza noclegowa z polski i zagranicy kwatery hotele pensjonaty porównaj oferty komandor-dzwirzyno.pl

easystat.eu - Statystyki odwiedzin stron www