Miś Uszatek Reaktywacja, czyli powrót ulubieńca wszystkich dzieci

My, rodzice, a czasem i nasi rodzice, doskonale pamiętamy kultowego Misia Uszatka i jego przyjaciół. Siadaliśmy przed telewizorami i poznawali nowe przygody bohatera z klapniętym uszkiem. Była to bajka szyta na miarę potrzeb dziecka z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Na owe czasy wartka akcja oraz historyjki z morałem, które bawiły i uczyły, zadowalały przedszkolaków.

Dziś na tę bajkę patrzymy z sentymentem, bo przecież na niej się wychowaliśmy i kojarzy nam się z dzieciństwem. Ale czy nasze dzieci jest ona w stanie zainteresować? Chyba nie. Trąci myszką i jest tak inna od współczesnych produkcji. Nie ta technologia, nie to tempo, nie te dialogi, nie ten dubbing. Na szczęście, dla Misia Uszatka, dzieci i rodziców, ktoś wpadł na świetny pomysł, aby reaktywować bohatera bajki z ubiegłego stulecia. Nasz Uszatek powraca! Nowoczesny, odmieniony, z historią, która rozpali emocje małych widzów i zapewni sobie fanów w gronie młodego pokolenia. Oby!

Dawno, dawno temu

Literackim ojcem Uszatka był poeta tworzący dla dzieci – Czesław Janczarski, natomiast litery zamienił w ilustrację grafik – Zbigniew Rychlicki. Najpierw Uszatek gościł na łamach popularnego wówczas czasopisma dla dzieci „Miś”, a na fali popularności stał się też bohaterem książek, aż w końcu w roku 1962 doczekał się ekranizacji. To jednak nie koniec uszatkowego szaleństwa, gdyż jego prawdziwa kariera rozpoczęła się 13 lat później, gdy łódzka wytwórnia filmowa Se-ma-for rozpoczęła produkcję serialu pt. Miś Uszatek. Dzięki temu mogły go licznie podziwiać dzieci przed telewizorami w Polsce, a po czasie i na całym świecie.

Wielki powrót!

TFP wraz z FremantleMedia Polska i Studiem produkcyjnym Orka intensywnie już pracują nad nową wersją ekranizacji przygód Misia Uszatka.

Film jest realizowany w technice łączonej, polegającej na tworzeniu rzeczywistych makiet świata z animowanymi postaciami, dzięki temu powstanie nowoczesny film z jednoczesnym zachowaniem starej metody, charakterystycznej dla starej wersji z lat 70.

W filmie będzie się wiele działo! Jego akcja rozegra się w fabryce zabawek, w której kontrola jakości odrzuci Uszatka z racji klapniętego uszka, uznając, że nie nadaje się jako zabawka dla dzieci. Oczywiście Uszatek i jego przyjaciele nie poddadzą się tej decyzji. A my będziemy za nich trzymać kciuki siedząc wbici z kinowe fotele.


Zostaw komentarz, uwagę, myśl...


easystat.eu - Statystyki odwiedzin stron www